Amnesty International назвала суд над Сенцовим і Кольченком «показовим процесом сталінської епохи»

Amnesty International назвала суд над Сенцовим і Кольченком «показовим процесом сталінської епохи»

25 Серпня 2015
2312

Amnesty International назвала суд над Сенцовим і Кольченком «показовим процесом сталінської епохи»

2312
Amnesty International назвала суд над Сенцовим і Кольченком «показовим процесом сталінської епохи»
Amnesty International назвала суд над Сенцовим і Кольченком «показовим процесом сталінської епохи»

Міжнародного правозахисна організація Amnesty International заявляє, що величезні тюремні строки, аж до двадцяти років, винесені українським громадянам Олегу Сенцову і Олександру Кольченку російським військовим судом, стали результатом несправедливого судового розгляду, за час якого викрились достовірні твердження застосування катувань. Про це йдеться на сайті українського відділення організації.

 

«Весь цей процес був влаштований з метою надіслати сигнал. Він був використаний у російській пропагандистській війні проти України і схожий на показові процеси над дисидентами сталінської епохи», - заявив Богдан Овчарук, прес-секретар Amnesty International Ukraine, який був присутній на судових засіданнях, у тому числі під час сьогоднішнього, 25 серпня, вироку військового суду в Ростові-на-Дону (Росія).

 

«Цей процес був глибоко помилковим. Достовірні свідчення про застосування тортур та інших видів жорстокого поводження були проігноровані судом. Як Сенцов, так і один з головних свідків звинувачення стверджували, що їх катували», - констатує Amnesty International.

 

«Будь-які свідчення, отримані через тортури чи інші види жорстокого поводження, мають бути відкинуті, звинувачення у „тероризмі" мають бути зняті, а Олег Сенцов і Олександр Кольченко мають бути або звільнені, або постати перед справедливим цивільним судом», - заявляє організація.

 

Amnesty International також підкреслює, що міжнародне гуманітарне право вимагає, щоб Росія, як держава, що окупувала Крим, здійснювала кримінальне переслідування будь-яких підсудних у цивільних судах за українським законодавством.

 

Як повідомляла «Детектор медіа», голова Верховної Ради Володимир Гройсман назвав вирок російського суду українцям Олегу Сенцову і Олександру Кольченку політично мотивованим і запевнив, що Україна боротиметься за звільнення кожного свого політичного в'язня. Голова парламенту також висловив своє захоплення мужньою поведінкою українців на суді,  подякував їм за принципову позицію і пообіцяв боротися за їх визволення. Дізнавшись про рішення російського суду у справі Олега Сенцова, Президент України Петро Порошенко написав у своєму Facebook: «Згоден зі словами Олега Сенцова - суд окупантів не може бути справедливим за визначенням. Тримайся, Олеже. Прийде час, і ті, хто організував над тобою судилище, самі опиняться на лаві підсудних!».

 

Нагадаємо, 25 серпня Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону (Росія) засудив українського режисера Олега Сенцова до 20 років позбавлення волі в колонії суворового режиму.  Українському активісту Олександру Кольченку суд присудив у сукупності за різними статтями до 10 років позбавлення волі в колонії суворого режиму. Після оголошення вироку та запитання судді про те, чи він зрозумілий обвинувачуваним, Олег Сенцов та Олександр Кольченко почали співати гімн України.

 

Нагадаємо, раніше на дебатах російський прокурор заявив, що вимагає 23 роки суворого режиму для українського кінорежисера Олега Сенцова за звинуваченням в тероризмі. «На підставі частини третьої статті 69 остаточне покарання за сукупністю злочинів призначити Сенцову шляхом часткового складання покарань у вигляді позбавлення волі на строк 20 років у виправній колонії суворого режиму», - сказав суддя.

 

Перше засідання Північно-Кавказького окружного військового суду у Ростові-на-Дону у справі  українських громадян - режисера Олега Сенцова і активіста Олександра Кольченка  - відбулось 21 липня. На суді після обвинувального висновку російської прокуратури вони не визнали себе винними.

 

Раніше суд відмовився долучити до справи заяву українського режисера про катування під час затримання минулого року у Криму.

 

31 липня засуджений у Росії до 7-річного ув'язнення свідок Геннадій Афанасьєв відмовився від попередніх свідчень. Він зізнався, що змушений був дати їх після тиску і тортур. 

 

За версією російського слідства, Олег Сенцов начебто створив в Криму терористичну організацію, яка було структурним підрозділом забороненого в РФ «Правого сектора», «з метою виходу півострова зі складу Росії». Слідчий комітет вважає, що режисер разом з іншими обвинуваченими громадянами України з квітня по травень 2014 року скоїв в Сімферополі підпали офісів громадської організації «Русская община Крыма» і місцевого відділення партії «Единая Россия». Крім того, фігуранти справи обвинувачуються в спробі організації 9 травня 2014 вибуху пам'ятника Леніну в Сімферополі.

 

Кінорежисер Олег Сенцов та інші українські громадяни Олексій Чирній, Геннадій Афанасьєв та Олександр Кольченко 11 травня 2014 року були затримані й викрадені ФСБ РФ з території окупованої Росією АР Крим. Після викрадення їх доправили до слідчого ізолятора «Лефортово» в Москві. Стосовно них було порушено кримінальні справи за ч. 2 ст. 205 («терористичний акт»), ч. 2 ст. 205.4 («організація терористичного співтовариства») і ч. 3 ст. 222 («незаконний обіг зброї») КК РФ. Рішенням суду четверо українців були взяті під арешт.

 

З закликом звільнити Олега Сенцова виступили європейські, російські та українські кінематографісти.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2312
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду