ПРОЕКТИ
16:15
Середа, 15 Липня 2015

«Україна» поскаржилася на використання на «1+1» фрагментів із серіалу ФЕС – «1+1» відповів публічно

«Україна» поскаржилася на використання на «1+1» фрагментів із серіалу ФЕС – «1+1» відповів публічно
«Україна» поскаржилася на використання на «1+1» фрагментів із серіалу ФЕС – «1+1» відповів публічно

Телеканал «Україна» поскаржився телеканалу «1+1» і Національній раді з питань телебачення і радіомовлення на незаконне, на його думку, використання в сюжеті ТСН від 2 липня фрагментів серіалу ФЕС, права на які належать телеканалу «Україна». Відповідну скаргу за підписом директора ТРК «Україна» Євгена Лященка з копією на Нацраду отримала 14 липня ТРК «Студія "1+1"», повідомляє прес-служба «1+1».

 

Канал «Україна» просить канал «1+1» зберігати запис випуску ТСН від 2 липня до моменту врегулювання скарги та надати цей запис каналу «Україна». Також «Україна» просить «1+1» повідомити джерела, з яких було взято серіал ФЕС, і зазначити правові підстави використання в ТСН відеоряду серіалу ФЕС.

 

Судячи зі змісту скарги, телеканал «Україна» не виключає захисту своїх прав в суді. «Враховуючи суспільний інтерес до зазначеного питання та з метою забезпечення дотримання прав правовласників на серіал ФЕС, просимо надати відповідь та запис випуску новин у максимально можливий короткий строк», - йдеться в скарзі.

 

 

 

 


 

Телеканал «1+1» вирішив прокоментувати скаргу каналу «Україна» публічно, звернувши увагу на те, що ТРК «Україна»  продовжує вважати серіал ФЕС оригінальним українським продуктом.

 

«По-перше, найдивнішим виглядає те, що, незважаючи на рішення експертної комісії не визнавати серіал ФЕС оригінальним твором та відкликання прокатного посвідчення, ТРК "Україна" все ще апелює саме до цієї концепції, адже посилається не на оригінальний продукт "Слід", а на начебто новий український серіал.

 

По-друге, чинне законодавство України дозволяє вільне використання твору із зазначенням імені автора, але без згоди автора з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне сповіщення або інше публічне повідомлення творів, побачених або почутих під час перебігу таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою.

 

По-третє, приємно розуміти, що після скандалу з зазначеним серіалом, який ТРК "Україна" намагалась видати за новостворений та таким чином обійти чинне законодавство, про що і йдеться в сюжеті, керівництво ТРК "Україна" почали аналізувати український ефір на предмет дотримання чинного законодавства.

 

І на останок, ми вважаємо, що наразі вже настав час конструктивних пропозицій, але, звичайно, це можливо тільки у випадку, коли учасники ринку відкриті до чесного діалогу, а не обмежуються такого типу скаргами».

 

Нагадаємо, раніше група «1+1 медіа» звинуватила «Медіа Групу Україна» та Держкіно в спробі адаптувати і легалізувати заборонений російський контент як український. 24 червня генеральний директор «1+1 медіа» Олександр Ткаченко заявив, що Держкіно видало прокатне посвідчення переробленому російському серіалу «Слід», заявленому як український серіал «Фактологічна експертна служба: міжнародний відділ кримінальних розслідувань» виробництва каналу «Україна». На його думку, такий крок перекреслює процес розвитку виробництва вітчизняних серіалів, який щойно почався.

 

У відповідь у Держкіно повідомили, що не мали жодних правових підстав для відмови каналу «Україна» у видачі прокатного посвідчення телесеріалу ФЕС. Водночас відомство визнало, що в чинному законодавстві, яке регулює кінематографію, є прогалини, підзаконний акт для усунення яких розробляється. Разом з тим Держкіно за зверненням правовласника скасувало державну реєстрацію та визнало недійсними прокатні посвідчення на російський телесеріал «Слід».

 

Директор холдингу «Медіа Група Україна» і телеканалу «Україна» Євген Лященко пояснив, що телеканал «Україна» викупив відзняті робочі матеріали російського серіалу «Слід» і франшизу та зробив на їхній основі новий продукт. За його словами, телекомпанія провела додаткові зйомки, зробила комп'ютерну графіку та новий монтаж.

 

Зрештою, 2 липня Експертна комісія з питань розповсюдження і демонстрування фільмів при Держкіно прийняла рішення про відкликання прокатного посвідчення серіалу ФЕС («Фактологічна експертна служба: міжнародний відділ кримінальних розслідувань»).

 

10 липня «Медіа Група Україна» поскаржилася Нацраді та Держкіно на російський контент на «1+1» (фільми «Ворожка» і «Сліпа»). «1+1» відповів, що забороненого продукту не транслює, оскільки «Ворожка» і «Сліпа» є не фільмами, а програмами.

 

«Детектор медіа»

У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3714
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop