Екс-гендиректор Концерну РРТ пояснив причину видалення журналістів із суду

Екс-гендиректор Концерну РРТ пояснив причину видалення журналістів із суду

28 Травня 2015
2871

Екс-гендиректор Концерну РРТ пояснив причину видалення журналістів із суду

2871
Екс-гендиректор Концерну РРТ пояснив причину видалення журналістів із суду
Екс-гендиректор Концерну РРТ пояснив причину видалення журналістів із суду

Внесення до Шевченківського районного суду Києва клопотання у справі екс-гендиректора Концерну радіомовлення, радіозв'язку і телебачення (КРРТ) Олександра Півнюка про проведення закритого від ЗМІ процесу обумовлено необ'єктивним, на думку пана Півнюка, висвітленням журналістами інформації та подій навколо його позову. Про це пан Півнюк повідомив агентству «ЛігаБізнесІнформ».

 

Екс-гендиректор КРРТ оскаржує в суді своє звільнення, вимагаючи від Кабміну поновлення на посаді.

 

«Присутність на засіданні, зокрема, представників телеканалу "Інтер", який протягом останнього року неодноразово упереджено висвітлював ситуацію навколо Концерну РРТ і моєї діяльності на посту генерального директора, стала приводом для клопотання про проведення розгляду справи в закритому режимі», - підкреслив пан Півнюк.

 

Коментуючи мотиви судового процесу, екс-гендиректор КРРТ зазначив, що один з аргументів при поданні позову полягав у тому, що його звільнення «відбулося відповідно до розпорядження КМУ від 16.02.2015 №126-р, яке було прийнято з порушеннями за формальними ознаками». «Суть у тому, що з актом службового розслідування я був знайомий 16.02.2015 о 19:10, заперечення за згодою комісії надав 17.02.2015», - додав він.

 

«У разі прийняття рішення про незаконність звільнення, то, звичайно, відновлення на посаді має передбачити внесення відповідних змін до моєї трудової книжки, зарахування періоду вимушеного прогулу до стажу роботи», - повідомив пан Півнюк, зазначивши, що його стратегія в суді буде будуватися на «шанобливому ставленні до закону, повазі до суду і надії на справедливість».

 

Нагадаємо, 27 лютого стало відомо, що Кабмін звільнив Олександра Півнюка з посади гендиректора Концерну радіомовлення, радіозв'язку та телебачення (КРРТ) розпорядженням № 126-р від 16 лютого. Згідно з розпорядженням, пана Півнюка звільнено «за одноразове грубе порушення трудових обов'язків (пункт 1 частини першої статті 41 Кодексу законів про працю України)».

 

Іншим розпорядженням № 127-р від 16 лютого Кабмін тимчасово, до призначення в установленому порядку генерального директора Концерну РРТ, поклав виконання обов'язків гендиректора на першого заступника гендиректора Володимира Іщука.

 

Раніше, 18 лютого, голова Держспецзв'язку Володимир Звєрєв повідомив, що Олександр Півнюк вирішив звільнитися з посади за власним бажанням і написав відповідну заяву. Пан Звєрєв також заявив, що міжвідомча комісія, що розслідувала діяльність Олександра Півнюка, не висувала йому звинувачень у сепаратизмі та фінансуванні російських каналів, однак визнала за необхідне передати висновки комісії до правоохоронних органів.

 

Один з членів урядової комісії повідомив «Детектор медіа», що у висновках комісії на 10 сторінках були перелічені порушення, які інкримінують Олександру Півнюку, і ці матеріали було передано до правоохоронних органів. Отримати висновки комісії «Детектор медіа» поки що не вдалося, оскільки вони призначені для службового використання.

 

Олександр Півнюк оскаржив своє звільнення в суді. Під час засідання суду 15 травня суддя Олег Малінніков заборонив журналістам вести аудіо- й відеозапис «на прохання представників Держспецзв'язку та Кабінету Міністрів».

 

Нагадаємо, згідно із законом «Про забезпечення права на справедливий суд» ЗМІ можуть застосовувати портативні видеотехнічні прилади для фіксації судових засідань без дозволу суду.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2871
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду