СБУ стверджує, що лист про відповідальність невідомої «УПА» за вбивство Бузини та інших, є фальшивкою

СБУ стверджує, що лист про відповідальність невідомої «УПА» за вбивство Бузини та інших, є фальшивкою

17 Квітня 2015
3473

СБУ стверджує, що лист про відповідальність невідомої «УПА» за вбивство Бузини та інших, є фальшивкою

3473
СБУ стверджує, що лист про відповідальність невідомої «УПА» за вбивство Бузини та інших, є фальшивкою
СБУ стверджує, що лист про відповідальність невідомої «УПА» за вбивство Бузини та інших, є фальшивкою

СБУ за результатами вивчення технічних властивостей листа, який отримав український політолог Володимир Фесенко і у якому йдеться, що якась «Українська постанська армія» (УПА) бере на себе відповідальність за вбивства Чечетова, Пеклушенко, Мельника, Калашникова, Бузини, встановило, що текст склали особи, які не є носіями української мови. Про це повідомив радник голови СБУ Маркіян Лубківський у своєму Facebook.

 

Нагадаємо, політолог написав сьогодні, 17 квітня, у  своєму Facebook, що «отримав на електронну пошту лист із заявою від якоїсь «Української повстанської армії», в якому вона бере на себе відповідальність за вбивств «антиукраїнської наволочі: Чечетова, Пеклушенко, Мельника, Калашнікова, Бузини».

 

«У листі наводиться цікавий факт: "саме наші бійці провели ці атентати, наводимо факт, невідомий загалу: Калашников був ліквідований зброєю калібру 7.65х17 та 9х18, сам він також встиг зробити постріл зі своєї зброї". Найголовніше в цій заяві: "Ми розгортаємо безжальну повстанську боротьбу проти антиукраїнського режиму зрадників і московських холуїв і з цього часу будемо розмовляти з ними тільки мовою зброї аж до їх повного винищення". Ця заява підтверджує мою версію про те, що в якості виконавців вбивства Бузини і Калашникова будуть заявлені радикальні українські націоналісти. Це ще більше зміцнює мою підозру, що за спиною цих людей стоять російські спецслужби (хоча безпосередні виконавці, можливо, про це навіть не підозрюють)», - повідомив Володимир Фесенко.

 

Маркіян Лубківський стверджує, що лист був пересланий не з території України та складений не носіями української мови.

 

«За результатами вивчення технічних властивостей листа, що надійшов на особисту електронну скриньку пана Володимира Фесенка, СБУ було встановлено, що повідомлення відправлено за допомогою сервісу разових поштових адрес, який знаходиться на хостингу в компанії, яка знаходиться території ФРН. При пересиланні листа використовувався анонімізатор, вірогідно TOR, з транзитними IP-адресами у Великій Британії та США. Відправник вжив максимальних заходів, щоб унеможливити його ідентифікацію, що ставить під сумнів як правдивість повідомлення, так і наміри автора», - повідомив пан Лубківський.

 

Він також заявляє про проведення професійної лінгвістичної експертизи, «за висновками якої можна сказати, що пересланий з-за кордону текст складений з використанням русизмів особою, чи особами, які, очевидно, не є носіями української мови». Не властивими українській мові, за словами радника голови СБУ, є також і деякі синтаксичні конструкції.

 

Маркіян Лубківський також подякував Володимиру Фесенку за співпрацю.

 

Нагадаємо,16 квітня народний депутат, радник міністра внутрішній справ Антон Геращенко заявив, що не виключає, що вбивство скандально відомого журналіста Олеся Бузини і колишнього депутата парламенту від Партії регіоноів Олега Калашникова організовано російськими спецслужбами.

 

Пізніше, Антон Геращенко в ефірі програми «Право на владу» на телеканалі «1+1» заявив, що Олесь Бузина Олег Калашников були вбиті з різних типів вогнепальної зброї, але почерк вбивств однаковий.

 

Глава фракції Блоку Петра Порошенка у Верховній Раді Юрій Луценко також вважає, що Кремль міг організувати політичні вбивства в Україні. «Чи можна розглядати вбивства проросійських малоросів в Україні як сакральні жертви Кремля? Моя відповідь - так. Почався найнебезпечніший час травневого загострення імперської манії величі. Вона потребує чергових порцій люті для російського плебсу, звиклого до буденних жахів на Донбасі. Насадженому за останні роки російському православному фундаменталізму і чорносотенству ідеально підходить тема "мучеников, що віддали жизнь за Царя". Одночасно ці вбивства "стріляють" по іміджу України, сіють чергові лінії розколу між українцями та їхніми друзями на Заході», - написав Юрій Луценко у своєму Facebook.

 

Нагадаємо, 16 квітня близько 13.30 у Києві, у дворі власного буденку по вул. Дегтярівській, було вбито скандально відомого журналіста Олеся Бузину.  Очевидці злочину повідомили про двох чоловіків, які здійснивши кілька пострілів, швидко поїхали на машині з іноземними номерами. Міліція заявляє, що  Олеся Бузину, за попередніми даними, застрелили з пістолета ТТ, і говорить про сім свідків вбивства. Головне управління Міністерства внутрішніх справ у Києві вважає основною версією вбивства журналіста Олеся Бузини його професійну діяльність.

 

15 квітня увечері в Києві був убитий депутат п'ятого скликання Верховної Ради від Партії регіонів Олег Калашников.

 

Президент України Петро Порошенко заявив, що вимагає від правоохоронних органів у найкоротший термін розкрити вбивства Олеся Бузини і  Олега Калашникова, але й інформувати суспільство про хід слідства.

 

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуня Міятович заявила, що засуджує вбивство Олеся Бузини, вчинене у Києві і висловила співчуття родині та колегам загиблого.

 

Олесь Бузина був відомий своїми провокативно українофобськими заявами у ЗМІ та публічними скандалами. Був кандидатом у народні депутати України по мажоритарному київському міському виборчому округу № 223 від партії «Русский блок». З червня 2006 року він співпрацював з видавничим домом Ріната Ахметова «Сьогодні Мультімедіа» - працював спеціальним кореспондентом газети «Сегодня». 13 січня  був призначений шеф-редактором газети «Сегодня», але на початку березня звільнився, сам пан Бузина заявив, що пішов з посади через «цензуру» і заборону брати участь у шоу.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3473
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду