Кінематографісти не змогли вибрати голову Держкіно

14 Червня 2014
3433
14 Червня 2014
17:57

Кінематографісти не змогли вибрати голову Держкіно

3433
Кінематографісти не змогли вибрати голову Держкіно

13 червня  у столичному Будинку кіно  під час голосування за кандидатів на посаду Голови Державного агентства України з питань кіно обидва кандидати - кіно- і телережисер Андрій Дончик та кінопродюсер Пилип Іллєнко отримали рівну кількість голосів. Про це йдеться на сайті Міністерства культури.

У своїх виступах кандидати на посаду голови Держкіно піднімали питання інвестицій у молоде кіно та кінодебютів, розвитку мереж кінотеатрів та підтримку кіноосвіти, внесення нових законодавчих актів сфери кіно, організацію взаємодії кіно та телебачення. 

По завершенню представлення програм кожен з учасників слухання мав змогу поставити запитання до претендентів на посаду голови Держкіно. А потому - взяти участь у таємному рейтинговому опитуванні.

 

Всього було зареєстровано видачу 43 карток для дорадчого опитування. За результатами підрахунку - кількість голосів на користь кожного з учасників слухань розділилась порівну – 21 голос було віддано за Пилипа Іллєнка, 21 – за Андрія Дончика.

 

1 картка (за підписом - від представника Асамблеї Діячів культури України) – участі в підрахунку голосів не брала, адже, скоріше, носила характер поради та не мала позначок за жодного з кандидатів.

 

У засіданні взяли участь Віце-прем’єр-міністр України Олександр Сич, Міністр культури України Євген Нищук та Голова Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності В’ячеслав Кириленко.

 

У якості експертів з професійного середовища на зустріч було запрошено режисерів, продюсерів, дистриб’юторів, письменників, громадських діячів, журналістів, критиків – загалом близько п’яти десятків професіоналів.

 

Євген Нищук зауважив, що галузь кіно в Україні потребує термінового оновлення.

«Сьогодні виникла певна інтрига, але можливо вона спричинить ще більшу цікавість до нашого кіно. Бо воно гостро потребує оновлення – зокрема у законах, про які йде мова вже років 10-15. Спілкування у такому поважному експертному товаристві допоможе ухвалити правильне рішення та на повну силу розпочати продуктивну роботу в сфері кіно», - сказав він.

З огляду на важливість даної посади для професійної спільноти, високий резонанс у суспільстві та неможливість через однакову підтримку експертами кожного з претендентів, було ухвалено – винести розгляд питання щодо призначення голови Держкіно на найближче засідання Уряду.

Нагадаємо, близько 30 кінорежисерів, продюсерів, сценаристів, кінознавців та кінокритиків звернулись з відкритим листом до міністра культури України Євгена Нищука з проханням якнайшвидше призначити керівника Держкіно України та запровадити у країні процедуру відкритих пітчингів кінопроектів.  

Раніше, 21 травня голова Національної спілки кінематографістів України (НСКУ) Сергій Тримбачзвернувся з відкритим листом до міністра культури Євгена Нищука з проханням терміново втрутитися в ситуацію з приводу призначення нового голови Держкіно України.

 

Як повідомляла «Детектор медіа», попередній керівник Держкіно Катерина Копилова написала заявупро свою відставку з посади 28 лютого. 7 березня Асоціація продюсерів України звернулася до виконуючого обов`язки президента України Олександра Турчинова, прем'єр-міністра Арсенія Яценюка та міністра культури України Євгена Нищука з проханням призначити тимчасово виконуючого обов`язки голови Держкіно.

 

18 квітня в Міністерстві культури були обговорені можливі кандидатури на посаду голови Держкіно. Кандидатами було висунуто Андрія Дончика - випускника Інституту театру, кіно і телебачення ім.Карпенка-Карого, має досвід роботи у кіно і телебаченні, Пилипа Іллєнка - актора, продюсера, юриста, громадського діяча (ВО «Свобода»), а також Олега Коротенка - економіста й кінорежисера. Міністр культури Євген Нищук, підводячи підсумки наради, за повідомленням джерел «Детектор медіа», сказав, що врахує думку кіноспільноти, яка найбільше підтримала Андрія Дончика.

 

 

 «Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3433
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду