ПРОЕКТИ
Вільний журналіст
15:04
Вівторок, 29 Серпня 2017

Нормандський формат перетворюється на Трансатлантичний

Учора  спеціальний представник Держдепу США  по Україні Курт Волкер підтвердив в інтерв'ю FT, що у Білому домі відбуваються дискусії про надання Україні летальної зброї захисного характеру. Він сказав, що в кінцевому підсумку все залежить від президента.

Власне, аналогічні речі відбувалися і за часів Обами. Оточення Обами радило йому надати Україні летальну зброю. Певне, він  зважав на позицію Франції і Німеччни. які вважали, що надання летальної зброї нам роздратує Росію і спровокує її на подальшу ескалацію. Зброю нам не надали, але війна триває. 

Схожа  ситуація зараз у адміністрації Трампа. Зважаючи на його вперте небажання критикувати Путіна і постійну якусь ледь не дитячу захопливість ним, ситуація може повторитися. Надія на те, що атмосфера в США нині така, що істеблішмент там боїться глянути в сторону Москви без ризику бути звинуваченим у змові з нею. Тому Трамп може не витримати тиску і виділити Україні летальну зброю. 

Безвідносно до зброї. Позиція США значно радикалізувалася. Зокрема, вони не виносять за дужки питання Криму, як це було досі. Де юре Вашингтон не бере участь у Мінському процесі. але де факто він там присутній і Нормандський формат неформально перетворюється у Трансатлантичний. Іще б туди Британію підключити як гаранта нашої цілісності - такі зобов'язання вона взяла на себе у результаті Будапештського мемоорандуму. Так от якби Лондон підключити, то це взагалі вибухова суміш була б :) 

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
394
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2017 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop