ПРОЕКТИ
Виконавча директорка Інституту масової інформації
16:38
Понеділок, 6 Березня 2017

Розслідування нападів на журналістів. Зрада vs реальність

Розслідування нападів на журналістів. Зрада vs реальність

Зрада-зрадонька, яку розганяли минулого тижня в деяких медіа щодо стану розслідувань нападів на журналістів, дещо не відповідає дійсності.

За даними ГПУ, протягом 2016 року було розслідувано і передано до суду 31 провадження за фактом порушень прав журналістів, що майже втричі більше, ніж у 2015 році (11 справ), і в рази більше, ніж до того. Цифра цілком очевидно свідчить, що в нас таки є досить непоганий прогрес, отже потрібно далі активно рухатися в цьому напрямку. Я особисто дуже добре памятаю часи, коли у нас до суду доходило може 3 журналістських справи протягом року, і надії на подолання безкарності не було взагалі. При чому, по цих 31 провадженнях, у нас зараз є на руках дані про кожен окремий кейс з прізвищами і цифрами, бо ми не тільки робимо моніторинг, але й працюємо в робочих групах з ГПУ, МВС і АП, щодо розслідувань порушень прав журналістів. 

І це я ще не кажу про дивну "інтерпретацію" цифр, яку подали в УН та НСЖУ - що мовляв, нападів на журналістів не менше, ніж було під час майдану (?), бо справ реєструється не менше. Шановні, під час Майдану справи латентно реєструвалися, бо не було політичної волі. Зараз, відповідно до КПК, якщо йдеться про злочин щодо журналіста, слідчий відкриває провадження за журналістською статтею. Потім, якщо факт привязки до журн діяльності не підтверджується (а це у нас приблизно половина випадків), провадження по журн статті закривається. На нашу думку, справ за журн статтями має відкриватися більше, і зараз їх - навпаки - відкривається недостатньо! Заклики і стєнанія що справ забагато - це шкідництво, як на мене, і повне нерозуміння ситуації. 

Ми також надіслали від себе запит в ГПУ з проханням надати розяснення цифрам і інтерпретаціям, озвученим в "Українських Новинах". Дуже цікаво, що це було, і що це за дані такі. Не виключаю, що дані подали у форматі "провадження відкриті у 2016 році, і передані до суду", що не включає в себе провадження, відкриті у попередні роки, і передані до суду у 2016.

Джерело: Фейсбук

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
410
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
Опитування
/
Результати


Чи користуєтеся ви зараз
на будь-якому сайті
push-сповіщеннями?

Так, користуюсь!
Ні, не користуюсь!
Не знаю що таке push-сповіщення
Інше або коментар:


Чи користуєтеся ви зараз
на будь-якому сайті
push-сповіщеннями?

Так, користуюсь!
14.7% (14)
 
Ні, не користуюсь!
52.6% (50)
 
Не знаю що таке push-сповіщення
28.4% (27)
 
Інше або коментар:
4.2% (4)
 
Загалом відповідей: 95
2016 — 2018 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop